…się działo w Pracowni Filmoteki Szkolnej

Ty razem mieliśmy wyjątkową przyjemność gościć w Filmotece Szkolnej Pana Grzegorza BOBROWICZA. 4 grudnia odbyły się warsztaty fotograficzne skierowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Leszczyńskiego, które poprowadził pan Grzegorz.

Pan Grzegorz Bobrowicz to uznany fotograf świata przyrody. Fotografuje, obserwuje, kręci filmy związane ze światem roślin i zwierząt naszego kraju. Jego wspaniałe zdjęcia  i filmy przedstawiające przyrodę można zobaczyć tu:

www.bobrowicz.eu

To naprawdę wielka przyjemność posłuchać rad człowieka, który zawodowo zajmuje się fotografią i stara się przekazać swoją wiedzę tym, którzy zajmują się fotografią amatorsko – czyli nam.

W warsztatach wzięli udział uczniowie

– II LO w Lesznie

– 1 SP w Lesznie

– ZSE-T w Lesznie

 – ZSZ w Rawiczu

– ZSTiCKPiU w Lesznie

Po części teoretycznej  poprowadzonej przez Pana Grzegorza „ruszyliśmy w teren”. Półtorej godziny to za mało, aby wykonać naprawdę interesujące zdjęcia – ale robiliśmy wszystko, aby zadowolić Pana Bobrowicza.

Konkurs polegał na zrobieniu najlepszego JEDNEGO zdjęcia .Na koniec: oczekiwanie na werdykt. Zwyciężyła Michalina ŻUREK z Zespołu Szkół Elektroniczno – Telekomunikacyjnych w Lesznie. Nagrodą dla niej była kamera  Quarz 1×8 produkcji Związku Radzieckiego (kto pamięta takie państwo ???).  Jednakże wybór tego „najlepszego” zdjęcia nie był łatwy. Pan Grzegorz Bobrowicz  miał twardy orzech do zgryzienia.  Jest to dowód na to, że młodzi ludzie mają fantastyczną wrażliwość oraz wyobraźnię.

Dziękujemy wszystkim za udział, zapraszamy na następne imprezy organizowane w naszej szkole oraz zachęcamy do robienia wielu, wielu, wielu coraz lepszych zdjęć.