INICJUJEMY OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI: 1918-2018

Konkurs recytatorski
31 stycznia bieżącego roku odbył się w naszej szkole KONKURS RECYTATORSKI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ, realizowany w ramach projektu „Szkoła młodych patriotów”. Przystąpili do niego uczniowie z klas I TI1, I TP, II TP i III TI1. Każdy z uczestników zaprezentował wybrany tekst (lub fragmenty obszerniejszego utworu), który był świadectwem patriotyzmu. Największą popularnością cieszyły się teksty romantyczne oraz XX-wieczne. Poza opanowaniem tekstu i jego interpretacją wyzwaniem dla startujących w konkursie okazała się umiejętność publicznego przemawiania. Ostatecznie najwyższe uznanie jury zyskał Bartosz Bartkowiak z klasy III TI1, a kolejne miejsca zdobyli: Weronika Nadolna z klasy I TI1 oraz Mikołaj Szudra z 2 TP. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!