9.03.2018 KONSTRUKTORZY MARZEŃ 2.0

W piątek w naszej szkole odbyły się warsztaty zorganizowane dla leszczyńskich nauczycieli techniki. Piętnaście osób przez 4 godziny miało okazję do zapoznania się z ideą pilotażowego projektu „Konstruktorzy Marzeń” realizowanego przy współpracy Centrum Nauki „Kopernik” i ZSTCKZiU. Projekt ten w Lesznie wspierany jest finansowo przez Prezydenta Miasta i Radnych Rady Miejskiej. Celem akcji jest zaopatrzenie nauczycieli techniki w bogato wyposażone wózki do majsterkowania niezbędne podczas zajęć z techniki i nie tylko. Dodatkowym atutem jest możliwość wnioskowania o dofinansowanie na rozbudowę warsztatu majsterkowicza lub zakup elementów potrzebnych do skonstruowania projektu realizowanego przez uczniów szkół podstawowych. Główną ideą „Konstruktorów Marzeń” jest pokazanie młodym ludziom jak ciekawe i mobilizujące może być majsterkowanie i konstruowanie. Warto dodać, iż pilotażowy projekt realizowany jest również w Olsztynie, Rzeszowie i Niepołomicach jednak jedynie w Lesznie rozpropagowany jest na tak szeroką skalę. W najbliższych planach jest poszerzenie zasięgu działania o kolejne szkoły podstawowe znajdujące się w ościennych gminach. Gmina Święciechowa i Osieczna już zadeklarowały chęć przystąpienia, czekamy na kolejne.