INTEL MAKE TOMORROW

Intel Make Tomorrow, czyli zajęcia z nauki programowania modułowego odbywają się zarówno w naszej szkole, jak i poza nią. We wtorki i piątki w sali A11 uczniowie klas 1TM, 1TEL, 1TI1 i 1TI2 mają okazję do zapoznania się z projektem współfinansowanym przez firmę INTEL. Celem projektu jest nauka programowania na bazie zestawów edukacyjnych BeCreo, które zawierają mikro-kontrolery Arduino oraz szereg elementów cyfrowych i analogowych. Nauka programowania odbywa się dwutorowo – uczniowie uczą się tworzyć algorytmy i jednocześnie widzą fizyczne efekty swojej pracy. Nasza placówka wyszła z inicjatywą do innych szkół i zajęcia te odbywają się również w Szkole Podstawowej nr 1 w Lesznie i Zespole Szkół w Lipnie. Jak widać zainteresowanie jest duże. Na zdjęciach krótka fotorelacja z zajęć w Zespole Szkół w Lipnie.