Jak połączyć wiedzę zawodową ze sportem?

Klasa 3 technikum elektrycznego i elektronicznego w ostatnie dni przed praktyką zawodową udała się na szkolenie zawodowe do fabryki Legrand Polska w Ząbkowicach Śląskich. W ramach długoletniej współpracy firma Legrand Polska wyposaża naszą szkołę w niezbędne rekwizyty do prowadzenia lekcji z przedmiotów zawodowych elektrycznych i elektronicznych oraz zaprasza uczniów naszej szkoły na specjalnie organizowane szkolenie do swojego zakładu. W dniu 1.03.2018r uczniowie ZST-CKZiU mieli możliwość zapoznania się z nowymi produktami firmy Legrand oraz szczegóło poznać oprogramowanie użytkowe do projektowania rozdzielnic elektrycznych. Szkolenie odbywało się w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Zadaniem dla elektroników podczas szkolenia było podłączenie nowoczesnego videodomofonu. Jak to podczas nauki bywa nie obyło się bez „krótkiego spięcia”. Częścią szkolenia było zwiedzanie fabryki. Wyposażeni w znaczniki i odpowiednie buty mogli zobaczyć produkcję (kilka zdań dla bardziej wtajemniczonych) m.in. wyłączników nadprądowych, obudów rozdzielnic elektrycznych, koryt kablowych. Najbardziej interesującym działem w takiej fabryce jest kontrola jakości, gdzie odbywa się mechaniczne i elektryczne testowanie urządzeń.
W drugim dniu wyjazdu uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na stok narciarski Zieleniec Ski Arena. Po krótkim przeszkoleniu na trasach zjazdowych Polski pojawiło się 10 nowych narciarzy. Wśród członków ekipy było także dwóch snowbordzistów. Pomimo mrozu -10ーC, zjazdy trwały do samego wieczora.
Trzeciego dnia, z samego rana, przy mroźnej pogodzie odbył się jeszcze spacer po parku zdrojowym w Dusznikach-Zdrój. Nie zapomnieliśmy także o wypiciu kilku łyków uzdrawiającej wody zdrojowej.
Wiedza i wrażenia pozostaną w pamięci na długo …