XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

W środę 7 marca uczniowie naszej szkoły: Kamil Idziak 3TM1, Patryk Wojciechowski 2TM1 i Przemysław Kasztelan 2TM1 wzięli udział w etapie rejonowym XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Konkurs sprawdzający wiedzę teologiczną młodzieży szkół średnich odbył się w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, która znajduje się na Ostrowie Tumskim, w sąsiedztwie najstarszej katedry w Polsce. Tematem tegorocznej edycji OTK było zagadnienie pokoju i nadziei dla Europy w nauczaniu papieży Benedykta XVI i Franciszka. W ramach konkursu uczestnicy mieli okazję poznać pracę Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu oraz zwiedzić rezerwat archeologiczny „Genius Loci”, w którym prezentowane są pozostałości murów okalających średniowieczny gród. Na zakończenie wszystkim laureatom złożył gratulacje i wręczył pamiątkowe nagrody abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.