Motoryzacyjnie ZST–CKZiU jest nie do pokonania

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Odbył się on w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lesznie. Miło nam donieść, że drużyna w składzie:
Patryk KRUK
Paweł WŁODARCZAK
Marek ŁAWNICZAK
(wszyscy z klasy III TS) zajęła pierwsze miejsce i 23 maja będzie reprezentowała nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Kaliszu.
Warto wspomnieć, iż w klasyfikacji indywidualnej etapu powiatowego zwyciężył Patryk KRUK – GRATULUJEMY !
Jest to wielki sukces naszych chłopców. Jednak wymaga on jeszcze większej mobilizacji oraz pracy całej drużyny. W etapie wojewódzkim poprzeczka podniesiona zostanie naprawdę bardzo wysoko: zespół będzie się musiał wykazać w części teoretycznej wiedzą z przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji . Część praktyczna to: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzenie umiejętności jazdy samochodem (slalom, talerz Stewarda), przygotowanie pojazdu do jazdy oraz pokonanie toru przeszkód jadąc motorowerem.
Wbrew pozorom nie jest to proste. Jednak wierzymy w to, że nasi uczniowie staną na wysokości – tak zwanego – zadania.
Rywalizować będziemy z zespołami z całej Wielkopolski. Trzymajcie kciuki !