SZMARAGDOWY GUZIK 2018

Dnia 14 kwietnia 2018r. podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole odbył się I Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik”. Uczestnicy pokonali wiele kilometrów aby w naszym konkursie uczestniczyć, co bardzo nas ucieszyło. Pojawiły się szkoły z : Nowego Targu, Bielska-Białej, Żywca, Wrocławia, Łodzi, Gdyni. Nie zabrakło też uczennic z naszej szkoły.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: użytkowej i awangardowej, a tematem przewodnim było hasło: „Przeciwieństwa się przyciągają”. Łącznie w obydwu kategoriach mogliśmy podziwiać prawie 50 projektów. A było o co walczyć, bo nagrodami w konkursie były:

– trzy szkolenia, do wyboru: CAD AUDACES system komputerowego przygotowania produkcji  lub Szkoła Haftu – szkolenie prowadzone na hafciarce TEXI IRIS 10 oraz TEXI 1501 TS PREMIUM; każde z tych szkoleń to 3 – dniowe profesjonalne zajęcia po 8 godzin dziennie odbywające się w Akademii Strima w Łodzi; Strima zapewnia także zwycięzcom pobyt w hotelu na czas szkoleń;

– miesięczny staż u projektantki Magdaleny Hasiak w Poznaniu;

– kurs ilustracji w branży Beauty w Fashion School w Poznaniu;

– bon pieniężny o wartości 500zł w firmie Pohltex

Jury w składzie:

Magdalena Hasiak – ceniona projektantka mody od wielu lat, właścicielka własnej marki, przewodnicząca jury,

Ewa Bednarska – projektantka mody, żwawo rozkręcająca swoja własną markę,

Sylwia Lesińska – przedstawiciel firmy Strima

Renata Perek – dyrektor naszej szkoły

obradowało ponad półtora godziny, ponieważ bardzo trudno było dokonać wyboru. Projekty były na bardzo wysokim poziomie. Aby podjąć ostateczne decyzje Jury udało się także na backstage, obejrzeć ubiory „od podszewki”.

A oto nagrodzeni:

w kategorii użytkowej:

I miejsce: Agnieszka Marynowska z projektem „Kolorowy zawrót głowy” – Bielska Szkoła Przemysłowa

II miejsce: Adrian Białk, „Transparent human” – Technikum nr 4 w Gdyni

III miejsce: Alicja Mąka „Kolor w czerni” – Zespół Szkół nr 1 z Nowego Targu

w kategorii awangardowej:

I miejsce: Katarzyna Baryła „Brzydkie kaczątko” – Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

II miejsce: Patrycja Kamińska „Szachownica” – uczennica naszej szkoły

III miejsce: Jakub Sobański „Monochrome butterfly” – Zespół Szkół nr 1 z Nowego Targu

Niespodzianką było to, że Pani Magdalena Hasiak podarowała dwa kolejne miesięczne staże  w swojej pracowni w Poznaniu i w związku z tym w każdej z kategorii Jury przyznało wyróżnienie:

– dla uczennicy naszej szkoły – Emilii Żak „Spring Vibes” – kategoria użytkowa

– dla uczennicy Zespołu Szkół nr 1 z Wrocławia – Darii Korkosz „Srebrzysta królowa Squares” – kategoria awangardowa.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a naszym Patronom oraz sponsorom nagród bardzo dziękujemy.