Tydzień filmowy

W dn. 9.04. – 13.04. br. uczniowie naszej szkoły w uczestniczyli w kolejnej edycji Tygodnia Filmu Niemieckiego i Angielskiego.

Projekcje filmów miały miejsce w naszej Pracowni Filmoteki Szkolnej, gdzie młodzież w miłej atmosferze obejrzała ciekawe pozycje niemieckiej i amerykańskiej kinematografii. Repertuar wyświetlanych filmów był bardzo zróżnicowany: począwszy od fantastyki poprzez dramat, film obyczajowy skończywszy na komedii. Wszystkie filmy wyświetlane były w oryginalnej wersji językowej.

Ideą tego przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do oglądania filmów w języku niemieckim i angielskim oraz do poszerzania swoich umiejętności językowych.

„Tydzień Filmu Niemieckiego i Angielskiego” zorganizowany został po raz trzeci.
Tytuły filmów:

Język niemiecki:
1. ” Das Experiment” reż.Oliver Hirschbiegel
2. „Die fetten Jahren sind vorbei” reż. Hans Weingartner
3. ” Willkommen bei den Hartmanns” reż. Simon Verhoeven

Język angielski:
1. „Groundhog” reż. H.Ramis
2. „The Simpsons Movie” reż. D.Silverman
3. „12 Angry Man” reż. S.Lumet
4. „The Shape of Water” reż. G.Del Toro

Serdeczne podziękowania dla pana Piotra Kalitki za pomoc w obsłudze technicznej.

Mamy nadzieję, że obejrzane filmy dostarczyły wszystkim widzom mnóstwa wrażeń.