1 TM w VMI Poland w Lesznie

Wszystko zaczęło się 5 marca 2018 roku, kiedy to nasza szkoła podpisała z VMI Poland w Lesznie umowę patronacką, w ramach której patronatem objęta została przede wszystkim klasa 1 Technikum Mechatronicznego.

W ramach wzajemnego poznawania się klasa 1 TM w dniu 30 maja 2018 roku zwiedziła zakład VMI Poland, który to jest częścią holenderskiej grupy VMI Group, która zajmuje się produkcją, sprzedażą i obsługą maszyn służących do produkcji opon, gumy, puszek i produktów kosmetycznych.

Młodzież mogła zapoznać się z charakterem pracy w zakładzie, dowiedzieć się o tym, jakie zawody mają największe szanse na pracę w w/w zakładzie oraz jak wygląda praca w firmie. Z danych, które przedstawił nam oprowadzający po zakładzie Dyrektor Produkcji Pan Grzegorz Czarnecki wynika, że w VMI Poland Leszno, 30% pracowników stanowią absolwenci ZST – CKZiU w Lesznie. Tak więc każdy ma szansę na rozwój w tej firmie, oby tylko przykładał się do nauki i angażował zwłaszcza w naukę przedmiotów zawodowych, które przygotowują do pracy w tej firmie.

W taki oto sposób rozpoczęła się współpraca 1 TM z firmą VMI Poland Leszno, która zapewne będzie się rozwijała, a dla najzdolniejszych uczniów będzie okazją do odbycia ciekawych praktyk i przełożenie zdobytej wiedzy teoretycznej na tą praktyczną przydatną w dorosłym życiu zawodowym.