Mistrzostwa powiatu leszczyńskiego w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców

Dnia 24 października 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Badmintonie w kategorii chłopców i dziewcząt – Licealiada. Do rozgrywek przystąpiły tylko dwie szkoły w kategorii dziewcząt i trzy w kategorii chłopców. Naszą szkołę pod opieką Pana Mariusza Rakowicza reprezentowali: Bartosz Kowalski – 4 TOS i Mateusz Chróścik – 4 TOS.

W pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość Zespołu Szkół nr 2 w Lesznie. W meczu o drugie miejsce pokonaliśmy Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie.

Wynik turnieju:

DZIEWCZĘTA

Zespół Szkół nr 2 Leszno – Zespół Szkół Ekonomicznych Leszno             3:0

Kolejność końcowa DZIEWCZĄT:

MIASTO LESZNO:

1. Zespół Szkół nr 2 Leszno – AWANS
  2. Zespół Szkół Ekonomicznych Leszno

CHŁOPCY

ZST – CKZiU Leszno – ZS nr 2 Leszno               0:3

ZSE Leszno – ZS nr 2 Leszno                              0:3

ZST – CKZiU Leszno – ZSE Leszno                    3:1

Kolejność końcowa CHŁOPCÓW:

MIASTO LESZNO:

1. Zespół Szkół nr 2 Leszno – AWANS
  2. Zespół Szkół Technicznych – CKZiU Leszno
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych Leszno

Awans do finału rejonowego zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców wywalczyły zespoły reprezentujące Zespół Szkół nr 2 w Lesznie, którym życzymy powodzenia na zawodach strefowych.