Projekt „Krokus”

W tym roku nasza szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Krokus”. W przedsięwzięciu biorą udział uczniowie szkół z całego świata. W ramach projektu Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holocauście przekazuje szkołom cebulki żółtych krokusów. W naszej szkole w projekcie uczestniczy klasa 4TM1. Kwiaty sadzone są jesienią, dla upamiętnienia półtora miliona żydowskich dzieci i tysięcy dzieci innych narodowości, które straciły życie w wyniku Holocaustu i II wojny światowej. Żółte kwiaty przypominają żółte gwiazdy Dawida, do noszenia których byli zmuszani przez nazistów Żydzi na większości terenów okupowanych przez Niemców.

Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu (w ramach lekcji historii i społeczeństwa odbyły się dwugodzinne warsztaty), a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.