Wycieczki zawodoznawcze

Ostatnie dwa tygodnie obfitowały w wyjątkowo ciekawe wydarzenia, szczególnie dla klas: 2 TM_3, 3 TSM_1 oraz 1 TS.

Uczniowie kasy 2 TM-grupa zawodowa 3 mieli okazję przy okazji Didactic Hub Leszno 2018 w dniu 12.10.2018r. w PWSZ w Lesznie obejrzeć z bliska urządzenia służące do „Analizy pracy robota sterowanego wizją maszynową” i „Stanowiska do programowania sterownika PLC głowicy frezarki pionowej”. Wysłuchali ciekawego miniwykładu na temat „Wizyjngo systemu pomiarowego przedmiotów po obróbce skrawaniem na centrum obróbkowym CNC”.

Klasa 3 TSM_1, której uczniowie zdobywają wiedzę w dziedzinie motoryzacji uczestniczyli 16.10.2018r. w wycieczce do Firmy Mercedes Benz w Lesznie, aby z bliska obejrzeć pracę w ASO. W serwisie mogli obserwować m. in. naprawę silnika, wymianę wału napędowego oraz regulację mechanizmu ruchomego dachu w kabriolecie. Przy okazji zapoznali się z nowoczesnym wyposażeniem warsztatu samochodowego oraz zabezpieczeniami bhp i ppoż.

Dnia 17.10.2018r. uczniowie klasy 1 TS zwiedzali w PWSZ w Lesznie pracownię, w której mogli zaobserwować pracę na takich stanowiskach jak:” Programowanie drukarki 3D do wykonania prototypów z tworzyw sztucznych”, „Programowanie i analiza działania systemu wspomagającego bezpieczne parkowanie pojazdów” oraz „Diagnostyka systemów mechatronicznych drzwi współczesnego Samochodu”. Brali także udział w minikonkursie „Mój samochód przyszłości”. Prace niebawem będzie można obejrzeć w Sali A 12 w ZST-CKZiU.