16-17.11.2018 VII FORUM KLUBÓW MŁODEGO ODKRYWCY

Dwa dni spędzili przedstawiciele naszej placówki w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Powodem wizyty była konferencja – VII FORUM KMO, czyli zjazd opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy z Polski, Białorusi, Gruzji, itd.
Kluby Młodego Odkrywcy, to zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których uczą się za pomocą eksperymentowania, doświadczania i badania otaczającego nas świata. Główną ideą KMO, to poszerzanie wiedzy i umiejętności poznawcze młodego człowieka o zdobyte wiadomości w szkole.
W Polsce działa kilkaset klubów i z racji ich liczebności CNK postanowiło wesprzeć swoje działania zapraszając do współpracy Partnerów Regionalnych. Nasza szkoła od września 2017 roku ma zaszczyt pełnić taką rolę. Warto dodać, iż w 2012 roku powstał pierwszy Klub Młodego Odkrywcy, który założył p.Dariusz Bojek w Szkole Podstawowej nr 1 w Lesznie, później założono KMO w II Liceum Ogólnokształcącym i w Szkole Podstawowej w Lipnie. Obecnie działa kilkadziesiąt klubów w naszym regionie, które mają swoje wsparcie w ZST-CKZiU.
Podczas tegorocznego Forum KMO dyrekcja uczestniczyła w spotkaniu partnerów regionalnych i merytorycznych, na którym omawiano strategie i cele działania na kolejny rok. Oprócz tego nasi nauczyciele zostali poproszeni o przeprowadzenie warsztatów pt. Konstruktorzy marzeń, a także udzielania informacji w panelu dyskusyjnym – „Giełda Pomysłów”. Mogliśmy pochwalić się wiedzą i informacjami na temat współpracy naszej placówki z samorządem, instytucjami oraz regionalnymi firmami.