Uczciliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Z okazji jubileuszu odrodzenia się niepodległej Polski odbyła się w naszej szkole uroczystość, podczas której włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Śpiewamy dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”, a potem „Rota” i legionowa pieśń „My, Pierwsza Brygada”. Następnie Stefania Bartkowiak i Filip Gorszkowiak z klasy 3 TP oraz Olivier Jabłoński z klasy 4 TM1 w swoim wystąpieniu nawiązali do marzeń naszych przodków o wolnej Polsce oraz poruszyli kwestię rozumienia patriotyzmu przez współczesną młodzież. Przybliżyli także sylwetkę ostatniego dowódcy 55 Poznańskiego Pułku Piechoty – płk. Władysława Wiecierzyńskiego – jako przykład patrioty, który mimo upływu lat nie zdezaktualizował się.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten wyjątkowy moment w naszej historii miał należytą oprawę. Oprócz występujących – pocztom sztandarowym reprezentującym naszą szkołę na uroczystościach szkolnych i tych organizowanych przez władze miasta (Marcinowi Przybylakowi i Rafałowi Jaskólskiemu z 4 TM1, Kamilowi Leciejowi z 2 TP, Mikołajowi Raburze i Jakubowi Trillerowi z 3 TI2, Erykowi Kaźmierczakowi, Łukaszowi Pilarskiemu, Marcinowi Spychajowi z 2 TM, Antoniemu Nowickiemu z 3 TEL oraz Klaudziuszowi Krakowiakowi z 2 TEL). Bardzo dziękujemy niezastąpionej grupie realizatorów dźwięku z klasy 2 TEL: Szymonowi Borowiakowi, Adamowi Maćkowiakowi, Michałowi Górskiemu i Krzysztofowi Maćkowiakowi.
Uroczystość była także sposobnością , by przedstawić społeczności szkolnej nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Magdalenę Drebot z klasy 3 TSM. Ponadto pan Tomasz Andrzejczak ogłosił wyniki konkursu mechatronicznego i wręczył nagrody zwycięzcom.
Uroczystość przygotowały polonistki: Iwona Wawrzyniak i Justyna Wilecka.