Greckie Mikołajki

Postać znanego nam wszystkim Świętego Mikołaja została wykreowana w reklamie Coca Coli w 1931 roku. Jednak pierwowzorem dobrodusznego dziadka z siwą brodą jest Agios Nikolaos z Miry, współczesny patron greckich żeglarzy. O tym i innych ciekawostkach związanych z Grecją mogliśmy usłyszeć podczas Greckich Mikołajek. Gościem specjalnym imprezy był Patryk Czuchraj z klasy IV TM1, który 10 lat spędził w Grecji. Podczas prezentacji zachęcał do odwiedzenia Aten, Delf i innych zakątków tego urokliwego kraju. Uczestnicy imprezy wzięli udział w konkursie z mitologii greckiej w formie Kahoota. Pierwsze miejsce, wieniec laurowy oraz sałatkę grecką wygrał Eryk Przybylski z IV TM2, drugie- Patryk Małycha z IV TI1, trzecie- Mateusz Turkowski z IV TM1. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!