Zabawy z badmintonem dla przedszkolaków

5 grudnia 2018 roku w ramach współpracy z lokalnym środowiskiem gościliśmy na zajęciach z badmintona grupę „Żyrafki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 im. Zdobywców Świata w Lesznie pod opieką Pani Anny Przybylak oraz Pani Joanny Kędzierskiej.

Dzieci pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły – Mariusza Rakowicza i Renato Kaźmierczaka poznawały pierwsze tajniki gry w badmintona. Zajęcia miały na celu oswojenie się dzieci z rakietką, lotką i boiskiem do gry, a przede wszystkim fajną zabawę w ruchu. Zajęcia były oparte na grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem sprzętu do gry w badmintona oraz nieodzownego balona wykorzystywanego w pierwszych zajęciach dla małych dzieci. Tak więc „Żyrafki” bawiły się m.in. w berka z lotką, wyścigi z balonem, podbijały balony rakietką, czy uczyły się trzymania rakietki do gry oraz serwisu przez siatkę.

Dzieci były bardzo zaangażowane zwłaszcza podczas wyścigów rzędów, a każda drużyna chciała pokonać innych i zająć pierwsze miejsce.

Na zakończenie dzieci obdarowane zostały przez naszych wuefistów pysznymi soczkami.

Przedszkolaki obiecały, ze w maju wrócą do naszej szkoły na kolejne zajęcia z badmintona. Tak więc do zobaczenia i serdecznie zapraszamy!!!.

Może to będą w przyszłości nasi uczniowie???