DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI – SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

Ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia przeżywaliśmy w naszej szkole jako drugi dzień rekolekcji. Świąteczne spotkanie rozpoczęliśmy kolędowaniem. W mini-koncercie usłyszeliśmy kolędy śpiewane przez naszych uczniów w języku polskim, angielskim i niemieckim. Niezastąpieni w tej części byli też pan Andrzej Stężały, który zaśpiewał utwór Michael’a Buble – ”Jingle bells” oraz ksiądz Patryk Nachaczewski, śpiewając bożonarodzeniową wersję utworu „Hallelujah”. Wokalistom akompaniowali muzycy grając na klarnetach, saksofonach, akordeonie oraz gitarach i perkusji. Swoim talentem pochwalił się też pan Adam Jankowski, który dołączył do grupy gitarzystów. Osobami odpowiedzialnymi za tę część były pani Joanna Mizuro oraz pani Beata Pietrzak. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątecznej dekoracji.
Kolejnym elementem była gra Kahoot, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Świąt w krajach anglo- i niemieckojęzycznych.
Stało się już tradycją, że z okazji Bożego Narodzenia przygotowujemy w naszej szkole przedstawienie jasełkowe. Tym razem miało ono związek z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicą wybuchu powstania wielkopolskiego 1918-1919. Podczas przedstawienia ukazano, jaka atmosfera towarzyszyła świętom Bożego Narodzenia w szczególnych momentach naszej narodowej historii – w roku 1918, podczas II wojny światowej oraz w czasie stanu wojennego. Nieco swobodniejszym akcentem było pojawienie się postaci Lucyny Ćwierciakiewiczowej, autorki bestsellerowej książki kucharskiej w XIX wieku.
Jasełka przygotowali uczniowie klas: III TP – Stefania Bartkowiak, Filip Gorszkowiak, Marika Stachowska i Mateusz Lewandowski; III TSM – Magdalena Drebot; I TP – Wiktoria Herkt, Aleksandra Węgierska i Karolina Chlebowska. Justyna Wilecka – nauczycielka języka polskiego – napisała scenariusz przedstawienia i czuwała nad realizacją przedsięwzięcia.
Trzecią odsłoną tego dnia była Eucharystia sprawowana w intencji społeczności szkolnej oraz za zmarłych absolwentów i pracowników naszej placówki. Mszy świętej przewodniczył ks. Arkadiusz, natomiast homilię wygłosił ks. Patryk – nauczyciele religii w naszej szkole. Oprawę liturgiczno-muzyczną zapewnili nauczyciele Dariusz Bolka oraz Janusz Świątkowski. W nabożeństwie brali udział uczniowie uczęszczający na lekcje religii. Ostatnim akcentem przedświątecznego dnia były spotkania opłatkowe uczniów poszczególnych klasach wraz z wychowawcami.