Ogólnopolski Konkurs Matematyczny organizowany przez WAT

W dniach 14-15 marca uczniowie klasy IVTM1 Albert Kowal i Mateusz Turkowski reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym organizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Do finału zakwalifikowało się 117 uczniów z 60 szkół. Jest o co walczyć w konkursie, ponieważ głównymi nagrodami są indeksy WAT w Warszawie wraz z uposażeniem i bardzo cenne nagrody rzeczowe. Warto już teraz zacząć przygotowania do kolejnej edycji konkursu. Sam wyjazd na konkurs już jest dużym wyróżnieniem, ponadto Urząd Miasta Leszna sfinansował podróż, wyżywienie i bilety wstępu do Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić stolicę, poznać ciekawych ludzi i spędzić miło czas.