Pielgrzymka maturzystów

W poniedziałek 4 marca grupa uczniów klas czwartych uczestniczyła w Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Poznańskiej na Jasną Górę w Częstochowie. Maturzyści mieli okazję zawierzyć Panu Bogu swoją przyszłość w miejscu, które często nazywane jest „duchową stolicą polski”. Razem z uczniami innych szkół średnich naszej archidiecezji wzięli udział w konferencji duchowej, modlitwie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej oraz drodze krzyżowej na wałach jasnogórskiego sanktuarium-twierdzy. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem bp. dr. Damiana Bryla, biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele religii: Dariusz Bolka i ks. Patryk Nachaczewski. Kolejna pielgrzymka za rok.