2.04.2019 Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim

Uczniowie klas 1TEO, 1TMI i 2TEL wraz z opiekunami: p.Dariuszem Bojkiem, p.Krzysztofem Szczepańskim i p.Renato Kaźmierczakiem udali się do Poznania na lekcję zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego realizowaną w ramach projektu „Społeczeństwo Obywatelskie”. Młodzież miała okazję zapoznania się z pracą urzędu oraz wysłuchania wykładu dotyczącego najważniejszych informacji o naszym województwie, np. jaki mamy budżet, na co są wydawane pieniądze z podatków, jak wygląda podział środków na ochronę zdrowia, oświatę, infrastrukturę drogową, itp. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia okazałego gmachu, gdzie znajdują się wszystkie departamenty woj. wielkopolskiego. Drugim etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Uzbrojenia mieszczące się na Cytadeli w Poznaniu. Bogate zbiory samochodów opancerzonych, czołgów, samolotów, karabinów i mundurów z epoki I i II Wojny Światowej zrobiły olbrzymie wrażenie na uczniach. Oczywiście był również czas na odpoczynek a w drodze powrotnej wizytę w znanej wszystkim restauracji 😉