LEKCJA Z PREZYDENTEM MIASTA LESZNA

Wczoraj, czyli 22 maja w filmotece szkolnej ZST-CKZiU odbyła się wyjątkowa lekcja wychowania obywatelskiego z Prezydentem Miasta Leszna panem Łukaszem Borowiakiem. Na lekcji obecni byli przedstawiciele wszystkich klas naszego technikum. Na wstępie Pan Prezydent przybliżył młodzieży swoja dotychczasową drogę zawodową, która doprowadziła go do tej zaszczytnej funkcji,/ obecnie już druga kadencja/. Opowiedział także o blaskach i cieniach pełnienia funkcji włodarza naszego Miasta. Najciekawszą częścią lekcji były jednak pytania uczniów adresowane do Prezydenta. Pytano o inwestycje w mieście, remonty, basen/Akwawit/,halę sportową, rowery miejskie, parkingi a także o sport, piknik szybowcowy galerię handlową, tor kartingowy i ścieżki rowerowe. Prezydent zdradził nam także kulisy wspaniałej szarży Emila Sajfudinowa w Częstochowie/12 bieg/opowiedział także o mediach społecznościowych i hejcie z którym sam się także spotyka i jak się temu przeciwstawia . Odpowiedzi na pytania i rozmowa z Prezydentem przeciągnęła się do blisko półtorej godziny i była to bardzo ciekawa lekcja o samorządności i społeczeństwie obywatelskim.
Oczywiście Pan Prezydent zachęcał uczniów do działań w ramach aktywnego obywatelskiego Leszna i obiecał ,że za rok dwa ponownie przyjmie nasze zaproszenie na podobne spotkanie- będzie wtedy okazja do rozliczeń co z dziś zapowiadanych spraw udało się zrealizować. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole