Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Dużymi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. A co za tym idzie zbliżają się wymarzone i zasłużone wakacje. Pogoda jak na razie nas rozpieszcza, jest gorąco, żar się leje z nieba. I oby tak piękna aura była w tegoroczne wakacje.

Jednak czas wakacji to nie tylko wyjazdy, przyjemności, wypoczynek, to także odpowiedzialność każdego z nas – zwłaszcza nad wodą.

W tym też celu nauczyciele wychowania fizycznego ZST – CKZiU w Lesznie Pan Renato Kaźmierczak i Pan Mariusz Rakowicz przeprowadzili w dniu 11 czerwca 2019 roku pogadankę we wszystkich klasach naszej szkoły nt. „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.

Spotkanie to miało na celu pokazanie młodzieży jakie niebezpieczeństwa na nich czyhają nad wodą podczas korzystania z kąpieli wodnych.

Woda niestety nie wybacza. Każde nieodpowiedzialne zachowanie, brawura, kąpiele pod wpływem różnego rodzaju środków odurzających, czy skoki do nieznanej wody mogą zakończyć się tragicznie. Warto o tym pamiętać!.

Bardzo dużą praktyczną wiedzą podzielił się z młodzieżą Pan Renato, który mimo młodego jeszcze wieku ma bardzo duże doświadczenie w pracy nad wodą jako ratownik WOPR i to zarówno nad morzem jak i jeziorami.

Myślę, że informacje jakie przekazali naszym uczniom prowadzący te zajęcia nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły pomogą młodzieży zachowywać się odpowiedzialnie i bezpiecznie nad wodą.

Wierząc w to, że wiele słów do nich dotarło, mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się wszyscy cali i zdrowi i nikt nie będzie opowiadał o żadnych tragicznych zdarzeniach nad wodą.

Wszystkim uczniom życzymy miłych i bezpiecznych wakacji.