ODSŁONIĘCIE WYSTAWY NA ALEJACH JULIUSZA SŁOWACKIEGO W LESZNIE I SPOTKANIE AUTORSKIE Z NAVALEM.

Uczniowie naszej szkoły w dniu wczorajszym (06.06.2019r.) wzięli udział w UROCZYSTYM ODSŁONIĘCIU WYSTAWY FUNDACJI DORASTAJ Z NAMI ZATYTUŁOWANEJ „DLA CIEBIE ZGINĄŁ ŻOŁNIERZ, STRAŻAK, POLICJANT, A DLA MNIE TATA” umieszczonej w oknach budynku dawnej LFP na Alejach Juliusza Słowackiego w Lesznie. Wystawa składa się z 10 obrazów przedstawiających postacie funkcjonariuszy publicznych z ich rodzinami, którzy zostali trwale okaleczeni lub zginęli na służbie.  Wystawa ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że tragiczna śmierć strażaka czy policjanta  to jednocześnie dramat jego rodziny, bo jest on czyimś synem, ojcem, mężem.

Następnie w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie autorskie z NAVALEM byłym żołnierzem jednostki wojskowej „GROM”, autorem książek („Ostatnich gryzą psy”, „Grom w Iraku”, „Przetrwać Belize”, „Zatoka”) relacjonujących misje i służbę wojskową poza granicami kraju. Naval pokazał filmik obrazujący codzienne ćwiczenia żołnierzy jednostki wojskowej GROM, a także akcję uwolnienia zakładników, która jest efektem pracy kilkudziesięciu osób jednocześnie. Następnie Naval odpowiadał na pytania. Młodzieży jako przesłanie polecił „Uczcie się”, bo dobry żołnierz to nie tylko osoba sprawna fizycznie, ale przede wszystkim inteligentna.

Przyjazd do Leszna Navala zaowocuje zakupem przez Urząd Miasta Leszna książek Navala dla leszczyńskich szkół.