Były kwiaty, podziękowania, życzenia i … wzruszenia.

14 października to dla każdej szkoły w Polsce dzień szczególny. Obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, zwanej także Dniem Nauczyciela. Dokładnie o 9.00 rozpoczęła się w sali gimnastycznej uroczysta akademia poświęcona nie tylko nauczycielom i pracownikom naszej szkoły,  ale przede wszystkim uczniom klas pierwszych. To ONI byli głównymi bohaterami tej uroczystości. Bowiem właśnie w poniedziałek  zostali pasowani na uczniów szkoły i stali się oficjalnie jej członkami.

Jednak zanim to nastąpiło Pani Dyrektor, Renata Perek, skierowała do wszystkich pracowników szkoły życzenia zdrowia,  satysfakcji z wybranej drogi życiowej oraz podziękowała za ciężką i często niedocenianą pracę. Aby tą „niedocenioną pracę” troszkę zrekompensować , wręczone zostały Nagrody Dyrektora Szkoły dla nauczycieli i pracowników ZST CKZiU.  Dobrze mieć świadomość, że Dyrekcja docenia wysiłek i zaangażowanie w to, aby uczniowie nie byli rozczarowani wyborem naszej szkoły.

Następnie nastąpiła wzruszająca część uroczystości: Pani Dyrektor pożegnała ustępującą z funkcji Przewodniczącej Rady Rodziców, Panią Justynę Przewoźną. Były kwiaty, ciepłe słowa i podziękowania za sześcioletnią pracę. Pani Justyna Przewoźna w swoim przemówieniu nie kryła wzruszenia. Łamiącym głosem (co rzadko jej się wciągu tych 6 lat zdarzało) podziękowała wszystkim oraz zapewniła, iż nadal będzie wspierać – jako członek Rady Rodziców  – inicjatywy uczniów i nauczycieli służące podniesienia jakości nauczania w naszej szkole. DZIĘKUJEMY !

Jej miejsce w funkcji Przewodniczącej Rady Rodziców zajęła Pani Beata PAUCH.

Uczniów klas pierwszych jest w tym roku wyjątkowo wielu. Tak więc Pani Dyrektor srogo się napracowała, aby każdego z nich pasować naszym „historyczno – kultowym” potężnym KLUCZEM PŁASKIM nr 22 . Oprócz tego wszyscy uczniowie przejść musieli przez szkolne Koło Pasowań (wykonane w 1983 roku przez uczniów Technikum Mechanicznego – dziś pewnie ojców „pierwszaków”) , otrzymać z rąk wychowawcy „Aktu  Pasowania” oraz pokłonić się Sztandarowi Szkoły.

I tu nastąpił punkt, który nie był ujęty w scenariuszu uroczystości ( czyli – niespodzianka !) : wywołani zostali – przez wicedyrektorów – nauczyciele i pracownicy  rozpoczynający w tym roku pracę w naszej szkole. I oni musieli wygłosić akt przysięgi oraz przejść przez Koło Pasowań. Śmiechu było co niemiara. Inicjację szkolną – i uczniów  i młodych nauczycieli – brawurowo (jednak z pełnym poszanowaniem ceremoniału) poprowadzili wicedyrektorzy: Pan Grzegorz PILZAK oraz Pan Andrzej STĘŻAŁY

Mamy nadzieję, iż uczniowie klas pierwszych na długo w pamięci zapamiętają  poniedziałkową uroczystość,  a zwłaszcza słowa, które wygłosili przy Sztandarze Szkoły…