Europejski Dzień Języków Obcych w ZST

W czwartek, 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie spróbowali swoich sił w różnych grach i zabawach wykorzystując umiejętności językowe takie jak mówienie, czytanie, czy słuchanie. Uczniowie, biorąc udział w 'Speed Talking’, rozmawiali m.in. na tematy takie jak: rodzina, praca, hobby, film, muzyka, jedzenie oraz moda. Przy stanowiskach komputerowych wyposażonych w słuchawki uczestnicy uzupełniali teksty usłyszanych piosenek, a w konkurencji 'Spelling Bee’ literowali obcojęzyczne słowa. Pośród stanowisk znalazły się łamańce językowe oraz takie, przy których uczniowie odgadywali znaczenia anglo i niemieckojęzycznych przysłów. W cieszącej się popularnością grze 'Tabo’, stosowanej również podczas zwykłych lekcji języka, zadaniem młodzieży było wytłumaczenie innym uczestnikom angielskich oraz niemieckich wyrazów unikając słów “zakazanych”, podanych na kartach gry.

Obserwując zaangażowanie i zadowolenie młodzieży, nasuwa się tylko jeden wniosek: w przyszłym roku kolejna edycja!