Róbmy to dla siebie i naszych dzieci …

Trzynaście klas ( w tym wszystkie pierwsze) wzięło udział w spotkaniach poświęconych ochronie środowiska, których temat brzmiał: „SOS DLA ŚRODOWISKA CZYLI SEGREGUJĄCY, OSZCZĘDNY, ŚWIADOMY”. Dbałość o czystą Ziemię, walka ze smogiem czy segregacja odpadów to tematy poruszane przez różne agendy, instytucje międzynarodowe oraz urzędy państwowe.

Jednak należy zacząć od siebie. Prowadząca spotkanie, Pani Justyna Piwońska, zwróciła uwagę na to, aby dbać o nasze najbliższe otoczenie. Szczególne znaczenie ma segregacja śmieci. Otrzymaliśmy garść wskazówek co zrobić, aby „produkować” mniej odpadów.

Innym poruszanym tematem  był problem marnowania żywności. Z niedowierzaniem dowiedzieliśmy się, że w Polsce rocznie wyrzuca się do śmieci 9 000 000 (słownie: dziewięć milionów !!!)  ton produktów spożywczych. Trudno w to uwierzyć.

Segregujmy śmieci, nie palmy w piecach odpadami, kupujmy tylko to, co jest nam niezbędne, nie trujmy środowiska, korzystajmy z opakowań ekologicznych… Takie działania sprawią, iż pomożemy naszemu domowi – ZIEMI i pozostawimy go czystym i zdrowym  następnym pokoleniom…