PROJEKT KROKUS

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w Projekcie Krokus, który jest organizowany przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Tym razem bierze w nim udział klasa 4TM2. Uczniowie  mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat Holokaustu  na lekcjach historii i społeczeństwa oraz zasadzili przed budynkiem szkoły cebulki żółtych krokusów. Kwiaty te upamiętniają 1,5 miliona dzieci pochodzenia żydowskiego, zamordowanych w czasach Holokaustu. Żółte krokusy przypominają żółtą Gwiazdę Dawida, którą Żydzi byli zmuszeni nosić w czasach okupacji. Krokusy zakwitają na przełomie stycznia i lutego w okolicach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypadającego 27 stycznia. Uczestnictwo w projekcie to szansa na zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z rasizmem i nietolerancją.