Szkoła pamięta…

Jak co roku, na przełomie października i listopada, odwiedzamy grobu naszych zmarłych. Nasza szkoła pamięta o nauczycielach i uczniach, którzy są już „po tamtej stronie”. W tym roku  klasa I TS4 zawitała na cmentarz przy ulicy Kąkolewskiej, aby zaświadczyć, iż  ZST CKZiU  nie zapomniała o tych, którzy naszą szkołę tworzyli , w niej się uczyli  i w niej pracowali.

16  lat (a tyle mają uczniowie klasy pierwszej) to nie jest wiek, gdy myśli się o śmierci. Jednak odwiedzając groby nauczycieli i uczniów pozostała (mam nadzieję) w tych uczniach  chwila zadumy nad tymi, którzy byli, uczyli się w niej, pracowali, administrowali , jednym słowem – tworzyli NASZĄ szkołę. A których już nie ma wśród nas..

Na wielu cmentarzach w naszym kraju wita odwiedzającego inskrypcja:

„Przechodniu:  byłem, kim jesteś 

będziesz, kim jestem –

-módlmy się za siebie nawzajem ”

Pamiętajmy o nich …

Będąc na leszczyńskiej nekropolii odwiedziliśmy również groby Powstańców Wielkopolskich. To dzięki ich poświęceniu i walce – być może – mieszkańcy Leszna mówią w języku polskim, a nie niemieckim. Warto pamiętać, że 17 stycznia 1920 roku Leszno wróciło do granic niepodległej Rzeczypospolitej – dzięki Nim.

Pamiętamy i o Nich …