Finał konkursu „Moc na start” – patronat ENEA

W środę, dnia  11.11.2019r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyło się finałowe spotkanie (II etap) konkursu „Moc na start” firmy ENEA S.A. Konkurs „Moc na start” to jedno z pierwszych przedsięwzięć konsorcjum ENEA zorganizowane dla klas patronackich w szkołach średnich, z terenu działalności znanej państwowej spółki energetycznej. Zaproszenie otrzymali uczniowie technikum elektrycznego naszej szkoły, uczestniczący w konkursie: Adam Walkowiak, Marcin Domichowski, Filip Ratajczak, Mikołaj Kruszona. Uczniowie w grupach dwuosobowych mieli do napisania krótkie referaty, a w części finałowej przeprowadzenie prezentacji na temat: energia dla przyszłości. Nagrodą było stypendium w wysokości 3000 zł. Jury złożone z profesorów Politechniki Poznańskiej i ekspertów ENEA wydało werdykt i zwycięzcami zostali uczniowie szkół z Poznania, Połańca i Chodzieży. Nasi uczniowie po tegorocznych doświadczeniach zadeklarowali uczestnictwo w drugiej edycji konkursu. W przygotowaniu są także kolejne przedsięwzięcia ENEA dla uczniów technikum elektrycznego  ZST-CKZiU w Lesznie

Przygotował: SW, 121219