Nasi uczniowie w półfinale ogólnopolskiego konkursu programistycznego „Pix Programming Challenge”

Uczniowie z naszej szkoły:
• Kamil Olejnik, Maciej Pełczyński i Kacper Rakowski (poziom MASTER)
• Michał Zygmanowski (poziom SKILLED)
– zakwalifikowali się do półfinału konkursu programistycznego Pix Programming Challenge. O awans do finału walczyli 5 grudnia.

W kategorii wiekowej MASTER w eliminacjach udział wzięło 901 osób, awans do półfinału uzyskało 490 uczniów.
Natomiast, w kategorii wiekowej SKILLED w eliminacjach udział wzięło 5318 osób, awans do półfinału uzyskało 1585 uczniów.

Konkurs „Pix Programming Challenge” organizowany był przez eduLAB – partnerzy: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, PixBlocks, knoocker, EDGE ONE SOLUTIONS, FUN MEDIA.

O dobre przygotowanie uczniów dbali pan Kamil Prozorowski i pani Zofia Kolasa.

W półfinale najwięcej punktów otrzymał Maciej Pełczyński,  prawidłowo rozwiązał 16/20 zadań, aby awansować do finału wymagane było rozwiązanie wszystkich zadań.