Osiągnięcia uczniów ZST-CKZiU w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA

W piątek ogłoszono wyniki olimpiady wiedzowej EUROELEKTRA pod patronatem SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Etap 1 olimpiady odbył się w naszej szkole w dniu 7 listopada br. W konkursie brali udział uczniowie klas technikum elektrycznego i elektronicznego klas 2, 3 i 4.  Uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania w grupach elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej. Udział wzięło 45 uczniów. Miło nam poinformować, że 5 uczniów z naszej szkoły awansowało do drugiego etapu Olimpiady:

– z klasy 4 TEL technikum elektryczne Krystian Cheba, Jakub Kubacki,

– z klasy 4 TEL technikum elektroniczne Michał Adamczak,

– z klasy 3 TEL technikum elektroniczne Krzysztof Maćkowiak, Szymon Borowiak.

Etap 2 Olimpiady odbędzie się w Poznaniu w dniu 7 stycznia 2020r, uzyskanie daje przepustkę do finałowego etapu 3. Laureaci Olimpiady EUROELEKTRA oprócz nagród rzeczowych, mogą zostać zwolnieni ze zdawania egzaminów kwalifikacji zawodowych a maturzyści mogą liczyć na przyjęcie na studia bez procedury rekrutacji.

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły!

 Przygotował: SW, 161219