Wesołych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia …

… tego – między innymi – życzyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły Pani Dyrektor, Renata Perek, na dzisiejszej uroczystości.

Jak co roku przed grudniowymi świętami  uroczyście świętujemy w naszej szkole ten wyjątkowy czas. Są życzenia, prezenty  oraz święty Mikołaj ( z prezentami) w każdej klasie J.

Nie inaczej było i w tym roku.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele św. Jana, a później było świętowanie w murach szkolnych: na początku część apelu, w trakcie której  wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursach i projektach technicznych, humanistycznych oraz sportowych. Przygrywał oczywiście (wspaniale) nasz szkolny muzyczny zespół pod kierownictwem artystycznym Pana Adama Jankowskiego. Dziękujemy !

Następnie klasy pierwsze rywalizowały w turnieju „Jaka to kolęda ? –  po niemiecku i angielsku”. Prowadzący turniej oraz  tzw. ”JURY”  (nauczyciele języków obcych oraz Pan A.Stężały)  doprowadzili  uczestników turnieju do „stanu przedzawałowego”, a pytania nie należały do najłatwiejszych !

Następnie odbyły się Wigilie Klasowe. Oczywiście nie zabrakło opłatka, kolęd, życzeń, oraz …wzruszeń !

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły spokojnych Świąt BOŻEGO NARODZENIA w gronie rodzinnym. Niech ten czas będzie chwilą odpoczynku, wyciszenia oraz spokoju J.  A poza tym …

… życzymy Wam nadziei, własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.
Wesołych Świąt!