Zajęcia specjalistyczne klasy 3 TM na Politechnice Poznańskiej

W dniach 25 – 29 listopada 2019 roku uczniowie klasy 3 TM pod opieką wychowawcy Mariusza Rakowicza oraz Pani Elżbiety Radajewskiej brali udział w zajęciach specjalistycznych w laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Zajęcia te finansowane są z Funduszu Europejskiego oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Czas zawodowców Bis”.

Podczas zajęć na Politechnice uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w laboratoriach i uczyli się m. in.: programowania w PLC, wykonywanie pomiarów silników trój i jednofazowych, programowania robotów EPSON, obsługa drukarki 3 D, projektowania rysunków 2 i 3 D oraz montaż w pneumatyce.

Zajęcia trwały codziennie od 8.30 do 16.30.

W wolnych chwilach popołudniowych i wieczornych wielka integracja klasowa – wspólne muzykowanie, wypady na miasto, zabawa  na Termach Maltańskich czy gra w kręgle.

Miejmy nadzieję, że nauka wyniesiona z tych zajęć praktycznych pomoże uczniom jeszcze bardziej poznać tajniki mechatroniki, które wykorzystają podczas praktyk zawodowych, czy w późniejszym czasie w pracy zawodowej.