Świętowaliśmy stulecie powrotu Leszna do Polski

17.01.2020r. przypada setna rocznica powrotu Leszna do Macierzy. Nasze miasto wróciło do Polski po 127 latach niewoli , z tej okazji odbywają się różne wydarzenia. W piątek poczet  sztandarowy szkoły uczestniczył w uroczystej mszy świętej  w Bazylice Mniejszej z udziałem leszczyńskich duchownych, przedstawicieli władz państwowych oraz samorządowych oraz licznie zgromadzonych mieszkańców miasta.

Zdjęcia fotogaleria:    

https://leszno24.pl/pl/15_fotorelacje/93_oficjalnie/5647_msza_z_okazji_100_lecia_niepodleglosci_leszna.html

Wieczorem  uczestniczyliśmy w uroczystości pod pomnikiem Żołnierzy  Garnizonu Leszno. Przy blasku pochodni swoje przemówienie wygłosił prezydent miasta, odczytano listy od premiera oraz ministra obrony narodowej. Z okazji jubileuszu 100-lecia powrotu Leszna do Macierzy odczytano dedykowany temu wydarzeniu Apel Pamięci zakończony salwą honorową z armat przeciwlotniczych, następnie pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.      

Zdjęcia fotogaleria:

https://leszno24.pl/pl/15_fotorelacje/93_oficjalnie/5651_uroczystosc_patriotyczna_i_flary_kibicow.html

W sobotę  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w grze na terenie miasta Leszna, w której między innymi musieli ułożyć spot reklamujący stulecie powrotu Leszna do Macierzy, napisać tekst piosenki, zrobić zdjęcie pod pomnikiem Anioła Śmierci, ułożyć puzzle oraz strzelać na strzelnicy miejskiej.