Projekt muzyczny – Narodowe Święto Niepodległości

Zbliża się jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych – Narodowe Święto Niepodległości.
Tradycją szkoły jest wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych dzięki czemu podkreślaliśmy uroczystość tego wydarzenia.
Niestety obecnie wszyscy funkcjonujemy w nieco innej rzeczywistości z uwagi na światową pandemię i nie będzie możliwe
dopełnienie szkolnej tradycji w poprzedniej formule.
W związku z tym z panią Magdaleną Nowacką postanowiliśmy znaleźć inną formułę obchodów tego święta.
Chcielibyśmy zrealizować wspólne wykonanie pieśni patriotycznych w wersji #zostańwdomu.
Z tego miejsca zwracamy się do Was droga młodzieży o przyłączenie się do projektu.
Postaramy się przygotować szablon utworów w taki sposób aby chętne muzykujące w szkole osoby mogły dograć swoje
partie instrumentalne lub dośpiewać do podkładu. Najlepiej gdybyście jeszcze dołożyli do tego wideo z wykonania. Później to wszystko
poskładamy i opublikujemy w szkolnych mediach.
Mamy również nadzieję, że zgłoszą się twórcze osoby i zaproponują autorskie kompozycje lub teksty.
Moglibyśmy również stworzyć utwory np. w klimacie rap czy jakimkolwiek innym z tekstem o wymowie patriotycznej.
Wszystkie chętne do współpracy osoby proszę o kontakt mailowy/e-dziennik ze mną lub Panią Magdaleną Nowacką.

Adam Jankowski