Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie programistycznym Pix Programming Challenge!

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej. Konkurs składa się z 3 etapów: 1. Eliminacji – 25 listopada godz. 9:00 – 29 listopada godz. 21:00, 2. Półfinałów – 5 grudnia godz. 9:00 – 21:00, 3. Finału – 13 grudnia godz. 13:00 (Aula Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu).

Więcej informacji oraz rejestracja uczestników u p. Kamila Prozorowskiego.