LAUREACI III EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW I KRAWCÓW „SZMARAGDOWY GUZIK”

Finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik” już za nami!

Była to edycja inna niż poprzednie. Sytuacja zmusiła nas do zmiany formuły konkursu. Zamiast finałowego pokazu, były spotkania online. Ale jakie to były spotkania!

Finaliści sprawili, że był to czas po brzegi wypełniony inspirującymi rozmowami, ciekawymi historiami, mnóstwem twórczej energii i pozytywnych emocji, które udzieliły się wszystkim pomimo dzielącej odległości.

Jesteśmy pewni, że wrażenia z finału jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników, jurorów i organizatorów.

 

Celem każdego konkursu jest wyłonienie laureatów oraz przyznanie nagród. Z wielką przyjemnością przedstawiamy Laureatów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik”:

 

I miejsce w kategorii użytkowej:

Miłosz Długopolski – Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu

nagroda główna: Indeks na studia I stopnia na Wydziale Artystycznym, Specjalizacji: Projektowanie Ubioru w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu

I miejsce w kategorii awangardowej:

Natalia Kwiotek – Bielska Szkoła Przemysłowa w Bielsku-Białej

nagroda główna: 2,5 letnia nauka na kierunku Projektowanie Mody w Fashion School w Poznaniu

 

II miejsce w kategorii użytkowej:

Oliwia Baścik – Bielska Szkoła Przemysłowa w Bielsku-Białej

nagroda: Voucher o wartości 3000 zł na indywidualny kurs konstrukcji i szycia odzieży (60 godz. lekcyjnych) w Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka” w Poznaniu oraz bon pieniężny o wartości 500 zł do Hurtowni Pohltex

II miejsce w kategorii awangardowej:

Wiktoria Błaszkowska – ZST-CKZiU w Lesznie

nagroda: Voucher o wartości 3000 zł na indywidualny kurs konstrukcji i szycia odzieży (60 godz. lekcyjnych) w Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka” w Poznaniu oraz bon pieniężny o wartości 500 zł do Hurtowni Dodatków Krawieckich „U Stefana”

 

III miejsce:

Joanna Koczur – Bielska Szkoła Przemysłowa w Bielsku-Białej

Nagroda: Voucher o wartości 1300 zł na wybrany kurs konstrukcji lub modelowania odzieży w FORMIE Poznańskiej Szkole Konstrukcji Ubioru

 

Wyróżnienia:

Patrycja Murawska – Zespół Szkół nr 1 we Wrocławiu

nagroda: Bon pieniężny o wartości 1000 zł do Hurtowni Dodatków Krawieckich „U Stefana”

 

Barbara Frąckowiak – ZST-CKZiU w Lesznie

nagroda: Voucher na kurs w 7 cm Szkole Projektowania, Konstrukcji i Technik Krawieckich w Poznaniu

 

Barbara Mach – Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu

nagroda: Staż u cenionej projektantki Magdy Hasiak w Poznaniu

 

Marta Błocian – absolwentka ZST-CKZiU w Lesznie

nagroda: Voucher o wartości 800 zł na kurs konstrukcji bielizny w FORMIE Poznańskiej Szkole Konstrukcji Ubioru

 

Justyna Kołodziej – Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu

nagroda: Staż u cenionej projektantki Magdy Hasiak w Poznaniu

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Cieszy nas, że mogliśmy przekazać zwycięzcom i wyróżnionym tak wspaniałe nagrody, które pomogą im rozwijać ich pasję i doskonalić umiejętności. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie i hojność sponsorów.

Dziękujemy Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu oraz Fashion School za ufundowanie dwóch głównych nagród, a także Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka”, FORMIE Poznańskiej Szkole Konstrukcji Ubioru, 7 cm Szkole Projektowania, Konstrukcji i Technik Krawieckich, projektantce Magdzie Hasiak, Hurtowni Dodatków Krawieckich „U Stefana” i Hurtowni Pohltex za przekazane uczestnikom kursy, staże i bony pieniężne.

 

Konkurs „Szmaragdowy Guzik” to dla młodych twórców z różnych zakątków Polski sposobność do spotkania się, nawiązania kontaktów, wymiany pomysłów, poznania różnych perspektyw i stylów projektowania. To także możliwość rozmowy z jurorami – profesjonalistami, którzy specjalizują się w projektowaniu i konstrukcji odzieży, krawiectwie, prognozowaniu trendów i od lat działają w branży mody. Dziękujemy Magdalenie Hasiak, Renacie Kupsch, Monice Tymickiej i Marzenie Kubiak za pełnienie funkcji członków Jury.

III edycja Konkursu „Szmaragdowy Guzik” została rozstrzygnięta, a my powoli myślimy o kolejnej… Jednak zanim to nastąpi, zachęcamy do śledzenia pokonkursowych relacji, które już wkrótce pojawią się na Facebooku i Instagramie Konkursu „Szmaragdowy Guzik” oraz na stronie internetowej szkoły.