ZST-CKZiU na Festiwalu LUFA 2021

Pogoda za oknem przypomina, że już za moment początek jesieni. Cofnijmy się jednak pamięcią do ostatnich dni wakacji, kiedy na leszczyńskich ulicach zapanował twórczy zamęt, a wszystko to przy dźwiękach muzyki i cichym stukocie maszyn do szycia…

W ramach II edycji Leszczyńskiego Ulicznego Festiwalu Artystycznego reprezentacja naszej szkoły przygotowała warsztaty pod hasłem „Odzyskujemy ciuchy”. 28 sierpnia br. pracownia krawiecka ZST-CKZiU przeniosła się do Parku Kościuszki, gdzie p. Klaudia Zielińska i p. Joanna Przybyła wraz z uczennicami klasy 3EO4: Wiktorią Błaszkowską, Darią Pieczyńską i Kornelią Gbiorczyk poprowadziły warsztaty z upcyklingu ubrań. Uczestnicy warsztatów poznali techniki malowania na tkaninach i podstawy obsługi maszyny do szycia oraz nauczyli się jak dokonywać prostych przeróbek krawieckich. W trakcie zajęć festiwalowicze nadali drugie życie starym ubraniom i stworzyli swoje autorskie projekty. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, co pokazuje poniższa relacja zdjęciowa.

Fot. J. Przybyła.