Cieszmy się chwilą i … uczmy zawodu

W słoneczny październikowy dzień klasa 2TEO wybrała się do Poznania, by doskonalić swoje umiejętności zawodowe i  zrelaksować się na Termach Maltańskich. Grupa elektryków uczestniczyła w warsztatach, podczas których zapoznała się z osprzętem elektrycznym, rodzajami kabli oraz aparaturą modułową. 

Grupa z technikum przemysłu mody rozpoczęła pobyt w Poznaniu od wizyty w pracowni Magdy Hasiak – projektantki i konstruktorki odzieży. Uczennice miały możliwość zwiedzić pracownię konstruktorską, a także zobaczyć właścicielkę i jej zespół przy pracy. Pani Magda Hasiak wprowadziła uczestniczki w specyfikę swojej pracy, a także techniki i technologie, które wykorzystuje w konstrukcji odzieży. Uczennice poznały proces przygotowywania form i szablonów odzieżowych od digitalizacji wykrojów, przez modelowanie w programie komputerowym, po zaplanowanie układu szablonów. Wizyta zakończyła się warsztatami, podczas których uczennice przeprowadziły, pod okiem szefowej, modelowanie bluzki damskiej według własnego pomysłu. 

Następnie, grupa odzieżowa udała się do Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka”, prowadzonej przez p. Marzenę Kubiak – specjalistkę od konstrukcji i szycia odzieży. Spotkanie przybliżyło uczestniczkom rolę konstruktora i krawca, współpracującego z firmami odzieżowymi i pokazało zależności pomiędzy różnymi odzieżowymi specjalizacjami. Uczennice miały także możliwość przyjrzeć się z bliska różnym technikom wykonywania odzieży na konkretnych wyrobach.

Serdecznie dziękujemy p. Magdzie Hasiak i p. Marzenie Kubiak za inspirujące spotkania i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że uczennicom udzieliła się choć część ich energii i pasji do zawodu!