AI4Youth: Sztuczna inteligencja w naszej szkole

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Technicznych CKZiU zakwalifikował się do ogólnopolskiego projektu AI4Youth.

Projekt AI4Youth realizowany jest przez Konsorcjum Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego oraz Software Development Academy działających na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. To istotne w światowej skali centrum badawczo-rozwojowe technologii ICT i przestrzeń badawcza infrastruktury informatycznej. Na rynku funkcjonuje od 1993 roku i współpracuje z 1000 jednostek z 60 państw. Poza innowacjami społecznymi oraz cyfrową gospodarką PCSS zajmuje się nauką i posiada bogate doświadczenie w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów edukacyjnych.

Program AI for Youth to wyjątkowa podróż edukacyjna, obejmująca 4 etapy i pozwalająca młodym ludziom zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, pozwalające stworzyć własny projekt z wykorzystaniem Sztucznej inteligencji

W projekcie udział weźmie 30 uczniów – 2 grupy szkoleniowe.

Opiekunowie projektu: Kamil Prozorowski, Przemysław Grobelny