ZST – CKZiU Leszno Mistrzem powiatu leszczyńskiego w koszykówce

11 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły startowali w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego – Licealiada w piłce koszykowej chłopców.

Mówią, że stroje nie grają, jednak na pewno nasi uczniowie, którzy pierwszy raz wystartowali w nowych koszulkach i spodenkach ufundowanych przez sponsora oraz nadrukom ufundowanym przez Radę Rodziców – za co serdecznie dziękujemy, prezentowali się okazale.

I do tych nowych strojów dopasowali też swoje umiejętności koszykarskie zdobywając pierwsze miejsce i tym samym awans do finału rejonowego.

W pierwszym meczu pokonali I LO Leszno 30:28, natomiast w drugim spotkaniu uporali się z III LO Leszno 40:17.

W trzecim meczu tego mini turnieju I LO pokonało III LO 33:19.

Nasz zespół pod opieką Pana Mariusza Rakowicza grał w następującym składzie: Domagała Miłosz, Janowicz Jakub, Korbas Jakub, Kumolka Szymon, Pawlicki Krzysztof, Sawicki Antoni, Śliwiński Marcel, Woźniak Bartosz, Zacharski Maksymilian.

Chłopakom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie rozgrywek.