FINAŁ IV EDYCJI KONKURSU „SZMARAGDOWY GUZIK”

Wielkimi krokami zbliża się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik”. Już za kilka dni projektanci z 14 szkół ponadpodstawowych z różnych rejonów Polski zaprezentują swoje projekty przed Jury, zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami branży oraz leszczyńską publicznością.

8 kwietnia br. (piątek) o godz. 10.00 w Teatrze Miejskim w Lesznie rozpocznie się pokaz finałowy, podczas którego młodzi twórcy przedstawią propozycje ubiorów, odpowiadające na tegoroczny temat Konkurs: „Pamięć rzeczy, czyli cyrkulacja i personalizacja w modzie”.

Będzie to zwieńczenie ich wielotygodniowej pracy i szansa na zdobycie cennych nagród, ufundowanych przez sponsorów wspierających młodych projektantów w rozwoju ich talentów.

O artystyczne wrażenia wizualne zgromadzonej publiczności zadbają finaliści Konkursu, ale nie zabraknie też tych muzycznych. Oczekiwanie na werdykt Jury umili koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Wszystkich sympatyków mody, krawieckiego rzemiosła i szeroko rozumianej sztuki użytkowej, serdecznie zapraszamy na Finał IV edycji Konkursu „Szmaragdowy Guzik”.

Harmonogram wydarzenia:

10.00 – Rozpoczęcie Finału IV Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik”. Przywitanie uczestników i zaproszonych gości.

10.15 – Pokaz projektów zakwalifikowanych do Finału Konkursu.

10.45 – Rozmowy Finalistów z Jury o przygotowanych przez nich projektach (na scenie).

12.30 – Obrady Jury.

Występ muzyczny przygotowany przez uczniów ZST-CKZiU (w trakcie obrad Jury).

14.30 – Ogłoszenie laureatów Konkursu i wręczenie nagród.

Zakończenie.