IV edycja Konkursu „Szmaragdowy Guzik” rozstrzygnięta!

W piątek, 8 kwietnia, w Teatrze Miejskim w Lesznie odbył się Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik”, którego organizatorem jest ZST-CKZiU w Lesznie. Konkurs, po raz kolejny, został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

Na scenie leszczyńskiego Teatru, swoje projekty zaprezentowało 43 młodych twórców z 14 szkół z różnych rejonów Polski: Bielska-Białej, Tarnowa, Nowego Targu, Dąbrowy Górniczej, Wrocławia, Łodzi, Kielc, Żor, Słupska, Zabrza, Ciechanowa, Ostrowa Wlkp., Mińska Mazowieckiego oraz Leszna.

Finaliści, w przygotowanych przez siebie propozycjach ubiorów, pokazali wysokie umiejętności, dbałość o detale i wyjątkową kreatywność w interpretacji tematu przewodniego tegorocznego Konkursu – „Pamięć rzeczy, czyli cyrkulacja i personalizacja w modzie”.

Jury miało trudne zadanie, ale laureaci musieli zostać wyłonieni.

I miejsce i nagrodę główną – indeks na studia w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu – otrzymał Michał Motylewski z CKZiU w Żorach, za projekt „refreSHAFA”.

II miejsce i indeks uprawniający do nauki w Fashion School w Poznaniu otrzymała Olga Filipowicz z BSP w Bielsku-Białej, za projekt „Wiek niewinności”.

III miejsce i kurs o wartości 3 tys. zł w Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka” w Poznaniu otrzymał Bartłomiej Szewczyk z ZS nr 1 w Nowym Targu, za projekt „Sztuka własnych myśli”.

 

Wyróżnienia oraz nagrody odebrali:

Wiktoria Błaszkowska, ZST-CKZiU w Lesznie, za projekt „Śluby trzech pokoleń” – Bon o wartości  500 zł do wykorzystania w firmie Pohltex

Angelika Szarek, BSP w Bielsku-Białej, za projekt „Newspaper glow” – Kurs w Szkole Konstrukcji, Projektowania i Technik Krawieckich 7cm w Poznaniu

Agnieszka Kreis, BSP w Bielsku-Białej, za projekt „Wielki Błękit” – Staż w pracowni konstrukcji i modelowania odzieży „Architektura Mody”

Weronika Ryś, ZS nr 1 w Nowym Targu, za projekt „Wieczny dżins” – 2-tygodniowy staż w firmie SOLAR

Julia Naglik, BSP w Bielsku-Białej, za projekt „W stronę Pabla Picassa” – Kurs Konstrukcji w Szkole Mody FORMA

– Nagrodę specjalną od Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie (overlock) – odebrał Adrian Fijor z ZSOiT w Tarnowie, za projekt „Eco Revolution”.

 

Po raz pierwszy została również przyznana nagroda specjalna dla pracowni. Takie wyróżnienie oraz voucher o wartości 1000 zł do zrealizowania w Hurtowni Dodatków Krawieckich u “Stefana” otrzymała Bielska Szkoła Przemysłowa w Bielsku-Białej.

Wyróżnienia (bez nagród) otrzymali:

– Anastasiia Yasinska, „Koronkowy plastic. Lace plastic”, Centrum Kształcenia „AWANS” w Kielcach

– Wiktoria Bagier, „Classy Caps”, BSP w Bielsku-Białej

– Mateusz Cieszyński, „Niechaj wszystko sztuką będzie”, ZSU w Ostrowie Wlkp.

– Małgorzata Kościelniak, „Chiromancja”, ZS nr 1 w Nowym Targu

 

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim finalistom dziękujemy za udział w Konkursie.

IV edycja Konkursu „Szmaragdowy Guzik” nie mogłaby się odbyć w takiej formie, gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów.

Dziękujemy:

– Miastu Leszno za dofinansowanie Konkursu

– sponsorom za ufundowanie nagród

– patronom medialnym: Telewizji Leszno, Gazecie ABC, Radiu ELKA

– firmie Werner Kenkel Sp. z o. o. za wsparcie rzeczowe

oraz Teatrowi Miejskiemu za udostępnienie przestrzeni i pomoc w organizacji Konkursu.

 

Podziękowania składamy również nauczycielom i uczniom ZST-CKZiU w Lesznie, którzy brali aktywny udział w przygotowaniach oraz czuwali nad prawidłową organizacją i przebiegiem całego przedsięwzięcia pod okiem p. Joanny Przybyły, p. Urszuli Polak, p. Klaudii Zielińskiej i p. Anny Dubisz-Grzelak.

Za występ muzyczny i umilenie publiczności oczekiwania na werdykt Jury dziękujemy p. Magdalenie Nowackiej, p. Adamowi Jankowskiemu, p. Zbyszkowi Woźniakowi oraz uczniom: Bartkowi Kamieniarzowi, Oliwierowi Borowskiemu, Marysi Pawlisiak, Markowi Badełkowi.

Dziękujemy także p. Tomaszowi Budnemu za uwiecznienie na filmie kluczowych momentów Finału.

Mamy nadzieję, że za rok Leszno po raz kolejny stanie się centrum nowatorskiej mody, podczas V, jubileuszowej edycji Konkursu!