Tu się działo…

Za nami rekolekcje szkolne. Tym razem, po prawie dwuletniej przerwie, przed niełatwym zadaniem dania świadectwa swojej wiary przed uczniami ZST CKZiU stanęła ekipa z Young Life. Dwa dni intensywnej integracji, śmiechu, zabawy, ale także, a może przede wszystkim osobistego świadectwa życia z Jezusem. Od naszych rówieśników mogliśmy usłyszeć jak żyć wiarą nie tracąc przy tym radości, ani nie czując się do niczego przymuszonym. Wielu z nas te rekolekcje zaskoczyły, co można było usłyszeć od uczniów w trakcie dzielenia się w małych grupach.
Pięknym zakończeniem naszego wielkopostnego zatrzymania była Eucharystia sprawowana w naszej szkole przez naszych „szkolnych” księży. Każdy z uczniów miał okazję napisać to, co mu „leży” na sercu, a następnie nasza pani dyrektor wszystkie te sprawy przyniosła w procesji z darami, tak żeby znalazły się tam, gdzie ich miejsce – pod krzyżem Jezusa.
Wielu z nas mogło się przekonać jak bardzo było nam to potrzebne, bo trudnym czasie pandemii, izolacji i doświadczeniu wojny, która toczy się tuż za naszymi granicami.
Aż trudno uwierzyć, że niektórzy już pytają „kiedy następne rekolekcje?”.