Dziwny Finał Wojewódzki w Streetball!!!

Dnia 8 czerwca 2022 roku po wygraniu Rejonu udaliśmy się na Finał Wojewódzki Streetball do Poznania.

Jakie więc było nasze zdziwienie – i nie tylko nasze, jak okazało się, że Finał Wojewódzki Licealiady nie jest tak do końca takowym finałem.

Okazało się, że w Turnieju mogą grać tylko zawodnicy urodzeni w 2005 roku i młodsi – czyli obecne klasy 1 i 2. A co z uczniami klas trzecich? Oni już nie są uczniami Liceum czy Technikum? O maturzystach nie wspominając!!!

Tak więc w „niby” Finale Wojewódzkim mogło ostatecznie wystartować 10 drużyn męskich z 15 zgłoszonych oraz 5 drużyn żeńskich z 9 zgłoszonych.

Dla zespołów, które miały zawodników z rocznika 2004 zorganizowano tzw. Turniej Otwarty, w którym zagrało wiele szkół zaliczanych do faworytów tej imprezy: m.in. Opalenica, Leszno, Rawicz, Grodzisk Wielkopolski czy Piła.

Tak więc nasza męska reprezentacja ZST – CKZiU Leszno pod opieką Pana Mariusza Rakowicza zagrała w tzw. „turnieju pocieszenia”, gdzie zaprezentowaliśmy się z całkiem dobrej strony.

Rozegraliśmy w sumie cztery mecze zakończone bilansem 2:2 – dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Tak więc w Otwartym Turnieju Finału Wojewódzkiego w Streetball zajęliśmy ostatecznie trzecie miejsce.

Wyniki naszego zespołu:

ZST – CKZiU Leszno – I LO Rawicz                               14:9

ZST – CKZiU Leszno – ZST Grodzisk Wielkopolski           4:11

ZST – CKZiU Leszno – LO MS Piła                                11:7

ZST – CKZiU Leszno – ZSG Piła                                    9:10

Nasz zespół grał w następującym składzie: Pawlicki Krzysztof – 3 E, Janowicz Jakub – 3 E, Domagała Miłosz – 3 TM1 oraz Zacharski Maksymilian – 1 TM.

Szkoda tylko, że Finał ten nie do końca wyłonił Mistrzów Województwa Wielkopolskiego w Streetball!!!