#EDUKUJESZ – RATUJESZ (finał)

Tak jak już wcześniej pisaliśmy, nasza szkoła brała udział w projekcie organizowanym przez Centrum Rozwoju Lokalnego „#EDUKUJESZ- RATUJESZ”. W ramach akcji 14 czerwca nasi wolontariusze sprzedawali samodzielnie przez siebie pieczone słodkości z których dochód zostanie przekazany organizatorom projektu na przygotowanie materiałów edukacyjnych o tematyce profilaktycznej. Zostało również zaplanowane spotkanie z ratownikiem medycznym Mateuszem Białym. który w drodze do sali C7 (w której miała się odbyć prelekcja), dostał wezwanie na akcję ratowniczą.

W związku z zaistniałą sytuacją, uczniowie obejrzeli film o pracy zmotoryzowanego ratownika medycznego znanego w całej Polsce, Marcina Borkowskiego zwanego „Borkosiem”. Główny bohater w sposób bardzo ciekawy a przede wszystkim z wielką pasją opowiadał o swojej codziennej pracy w sektorze ratownictwa. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II TS, I TM, III TM4 oraz nasi szkolni wolontariusze.  

Wszystkim osobom które zaangażowały się w przeprowadzenie działań związanych z projektem, bardzo serdecznie dziękuję.