Nie samą nauką żyjemy!!! – wycieczka klas 1 TM, 1 TS i 1 TI

W dniach 26 – 27 maja 2022 roku trzy klasy naszej szkoły miło spędziły czas integrując się oraz poznając ciekawe miejsca naszej najbliższej okolicy.

W tych dniach klasy: 1 TM Pana Grzegorza Łopaczyka, 1 TS Pana Dariusza Górskiego oraz klasa 1 TI Pana Mariusza Rakowicza spędziły w Ośrodku Szkolenia Sportowego w Brzedni.

Głównym punktem naszej wycieczki był bogaty program survivalowy, w którym uczestniczyliśmy niejednokrotnie przełamując swoje słabości i lęki.

W pierwszym dniu naszego pobytu przechodziliśmy tor sprawnościowy, zabawy integracyjne oraz przejażdżkę starym Ziłem.

Po południu czekała na nas duża przeprawa przez bagna. Oj się działo – niektórzy nawet pogubili buty!!!.

Wieczorkiem po kolacji zasiedliśmy do wspólnego ogniska, przy którym każda z grup (każdy domek) przygotował krótki program artystyczny. Nawet Pan Rakowicz napisał specjalną piosenkę wycieczki, która opowiadała o tym wszystkim co robiliśmy podczas wyjazdu.

Jeśli ktoś myśli, że po zjedzeniu upieczonych kiełbasek poszliśmy grzecznie spać to się grubo myli. Podzieleni zostaliśmy na 8 grup i pełniliśmy warty na wieżyczkach strażniczych oraz przy ognisku pilnując flagi obozowej. Niestety podczas warty między 2.00 a 3.00 flaga znikła!!! Tak słabo pilnowano!!! Rano już było wiadomo kto ją ukradł – był to Pan Renato Kaźmierczak, który był czwartym opiekunem na wycieczce.

 Po prawie nieprzespanej nocy przez niektórych rozpoczął się drugi dzień wycieczki, podczas którego szliśmy około 6 kilometrów zapoznając się z sentencjami rozmieszczonymi na drzewach w drodze do Cichowa, gdzie mieści się skansen Soplicowo.

Tam już na nas czekał rejs statkiem połączony z desantem dla chętnych.

Była to już ostatnia atrakcja podczas naszej ciekawej i fajnej wycieczki, podczas której mogliśmy poznać się w innej scenerii niż mury naszej szkoły.

Ledwo zakończyła się nasza wycieczka a my już planujemy kolejny wyjazd w nowym roku szkolnym. Jednak teraz po naładowaniu akumulatorów ostatnia prosta w nauce i walka o jak najlepsze oceny na świadectwach!!!