POKAZ ZST-CKZiU PODCZAS WYDARZENIA „MODA NA PARK”

10 czerwca w zrewitalizowanym Parku Kościuszki w Lesznie odbyło się modowo-muzyczne widowisko pod hasłem „Moda na park”. Program wydarzenia obejmował pokaz kolekcji letnich sześciu leszczyńskich marek i butików oraz występ ukraińskiej piosenkarki Ivanki Saviuk, a także – co szczególnie nas cieszy – pokaz młodych projektantów z ZST-CKZiU. Swoje projekty szerszej publiczności pokazali następujący reprezentanci technikum przemysłu mody:

Igor Błaszczyk z klasy 2 TEO, który stworzył mini-kolekcję o zawężonej kolorystyce, opartej na czerni, bieli i szarości. W swoich propozycjach ubiorów wykorzystał kontrastowe zestawienia materiałów i faktur. Do przygotowania projektów zastosował metodę upcyklingu i przerabiania ubrań, co wpisuje się w nurt mody ekologicznej i cyrkularnej.

Dorota Kaleta z klasy 2 TEO, która zaprojektowała długą suknię o prostej, eleganckiej formie, podkreślającej konstrukcję ubioru oraz właściwości materiału. To właśnie tkanina stała się inspiracją i punktem wyjścia dla tego projektu.

Barbara Frąckowiak – tegoroczna absolwentka. W trakcie nauki w technikum przemysłu mody zainteresowała się tworzeniem gorsetów i sukni wieczorowych. Konsekwentnie rozwijała swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie, m.in. poprzez odbycie praktyk w pracowni sukien ślubnych. Kolekcja, którą zaprezentowała, składa się z różnych modeli sukni, które zaprojektowała i wykonała przez ostatnie lata.

Klaudia Zielińska – projektantka i nauczycielka przedmiotów zawodowych zaprezentowała ubrania z kolekcji Scarabaeus, inspirowane modą męską i utrzymane w duchu unisex. W projektach wykorzystała techniki rękodzielnicze – haftowanie, tworzenie struktur tekstylnych – które nadały ubraniom unikatowy charakter.

Na wybiegu zbudowanym specjalnie na tę okazję, kreacje projektantów z Koniora zaprezentowały mieszkanki Leszna, a także Oliwia Stańczyk – uczennica klasy 2 TEO oraz przyjaciele projektantów. O makijaże modelek i modela zadbały wizażystki z TEB EDUKACJA oraz p. Monika Bródka, która swoimi makijażowymi umiejętnościami pomogła podkreślić charakter przygotowanych przez uczniów projektów.

Uczniowie zaangażowani w pokaz mieli możliwość udziału w przymiarkach i próbach. Była to dla nich okazja do przekonania się jak takie przedsięwzięcie wygląda od backstage’u. Mamy nadzieję, że ich doświadczenie zachęci innych młodych twórców do rozwijania swojej pasji i brania udziału w podobnych wydarzeniach.

Organizatorom – Leszczyńskiem Stowarzyszeniu Handlowców STARÓWKA oraz Wydziałowi Rozwoju Urzędu Miasta Leszna – gratulujemy wspaniałej inicjatywy i profesjonalnie przygotowanego wydarzenia i dziękujemy, że mogliśmy być jego częścią.

 

Poniżej zamieszczamy kilka kadrów uchwyconych przez p. Joannę Przybyłę, a cały pokaz projektantów z ZST-CKZiU można obejrzeć na stronie www.elka.tv:

https://elka.tv/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=63&video_id=10376

 

Relacje z wydarzenia dostępne są również na stronach lokalnych mediów:

https://leszno.naszemiasto.pl/leszno-moda-na-park-czyli-wyjatkowy-pokaz-mody-w-parku/ar/c1-8861101

http://telewizjaleszno.pl/2022/06/13/moda-na-park/

https://leszno24.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/54507_moda-na-lato-2022-wieczorny-pokaz-w-parku-w-centrum-leszna-zdjecia.html

https://elka.pl/content/view/109980/80/