„Pomysł na biznes”

„Pomysł na biznes” to konkurs, którego głównym celem jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży – głównie uczniów szkół średnich i studentów. Uczestnicy przedstawiają projekty swoich firm a Leszczyńskie Centrum Biznesu ocenia je i nagradza najlepszych.  Miło nam poinformować , że w tym roku trzecie miejsce zdobył Arkadiusz Dudkowiak z klasy 3 TM4, którego pomysł na firmę polegał na stworzeniu domowej piekarni, dostosowanej do potrzeb żywieniowych indywidualnych odbiorców. – Hobbystycznie piekę chleby i na tej podstawie przygotowałem projekt. Łatwo jest wymyślić pomysł na biznes, gorzej jest przewidzieć jakie będą koszta, jaki będzie zysk i czy firma się utrzyma. Fajnie, że można było to sprawdzić chociaż w teorii  powiedział po rozdaniu nagród.

 Konkursowe biznesplany przygotowało w tym roku 10 uczniów z naszej szkoły pod opieka nauczyciela podstaw przedsiębiorczości pana mgr inż. Andrzeja Stężałego. 
W konkursie oprócz nagrodzonego Arka udział wzięli: Maciej Dalibor, Filip Łochowicz i Wojciech Dopierała z klasy 3TM 4, Paweł Jachowicz i Filip Machowiak z klasy 3TM 2 oraz tegoroczni maturzyści z klasy 4 TS Mateusz Świt, Mateusz Kmiecik i Tymoteusz Picz.
 W przyszłym roku szkolnym kolejna edycja konkursu i cenne  nagrody czekaja…